Loading...

Радно време билетарнице је радним данима и суботом од 10 до 13 часова и од 18 до 19.30 часова. Недељом билетарница ради од 18 до 19.30 часова, само у случају када се тога дана игра представа.

Онлине резервације карата примамо најкасније до 13 часова тога дана када је представа на репертоару. Цена улазнице за представе је 500 динара, а за премијеру 800 динара. Цена улазнице за ђаке, студенте и пензионере је 350 динара.

Прах prah-djerdj-spiro
Кус петлић kus-petlic
Авет iglic
Најнормалнији човек на свету najnormalniji-covek-na-svetu
Не могу да живим без музике ne-mogu-da-zivim-bez-muzike
Игра у дворцу igra-u-dvorcu
Грета, страница 89 greta-stranica-89
kArc Tóth Árpád verseivel - A kArc Irodalmi Kávéház műsora
Прах prah-djerdj-spiro
Народни посланик narodni-poslanik
Игра у дворцу igra-u-dvorcu
Избирачица izbiracica
Коштана kostana
Бог масакра jasmina-reza-bog-masakra
Грета, страница 89 greta-stranica-89
KONCERT ZA ZALJUBLJENE
Ожалошћена породица branislav-nusic
Прах prah-djerdj-spiro
Koncert Subotičkog simfonijskog orkestra
Не очајавајте никад ne-ocajavajte-nikad
Црни Петар crni-petar
Најнормалнији човек на свету najnormalniji-covek-na-svetu
Кус петлић kus-petlic
Отело otelo
Шогорице sogorice
Кус петлић kus-petlic
Три сестре tri-sestre
KONCERT "POKLON DAMAMA"
СИРОТА МИЛЕВА ИЗ БОСНЕ У НАШОЈ ЦИВИЛИЗАЦИЈИ ГОДИНЕ 1878. sirota-mileva-iz-bosne-u-nasoj-civilizaciji-godine-1878
Не могу да живим без музике ne-mogu-da-zivim-bez-muzike
Шогорице sogorice
Bulevarska komedija "Ljubav na seoski način"- gostovanje Teatra Arena
Не очајавајте никад ne-ocajavajte-nikad
СИРОТА МИЛЕВА ИЗ БОСНЕ У НАШОЈ ЦИВИЛИЗАЦИЈИ ГОДИНЕ 1878. sirota-mileva-iz-bosne-u-nasoj-civilizaciji-godine-1878
BALET "Posvećenje proleća" - gostovanje Dewej Dell, Italija
BALET "Posvećenje proleća" - gostovanje Dewej Dell, Italija

Петар Михајловић: Радничка хроника

Радничка хроника

Играју:

 

Срђан Секулић

Бојана Милановић

Јелена Михајловић

Милан Вејновић

Димитрије Динић

Игор Грекса

Марко Васиљевић

Димитрије Аранђеловић

 

 

Режија: Вељко Мићуновић

Драматург: Слободан Обрадовић

Сценограф: Марија Калабић

Костимограф: Марко Маросиук

Асистент за сценски покрет: Игор Грекса

Музичар: Геза Кучера мл.

Инспицијент и суфлер: Весна Галешев

Премијера: 16. октобар 2019.

 

 


Биографија писца

 

Петар Михајловић рођен је 1979. у Крагујевцу. Студирао медицину, уписао трећу годину права, а потом дипломирао драматургију на ФДУ у Београду. Добитник је награде „Слободан Селенић“ и Стеријине награде на конкурсу за оригинални домаћи драмски текст. По његовим текстовима су реализоване представе Гавран (Дадов, 2004.), Писати скалпелом (КСТ Крагујевац, 2006.), Радничка хроника (НП Бања Лука, 2010.), Швајцарска (НП Бања Лука, 2017.), Двеста (КСТ Крагујевац, 2018.) и више од петнаест радио-драма, радио-минијатура и кратких играних филмова. Као сценариста потписао  је неколико ТВ серија и дугометражних играних филмова. Издао је збирку кратких прича Серијски самоубица (Јефимија, 2000.), роман Ништа (Геопоетика, 2013.) и књигу прича Нико (Соларис, 2018.), док се током 2020. године очекује излазак његовог другог романа Ојмјакон. Стално запослен у Југословенској кинотеци.

БИОГРАФИЈА

Вељко Мићуновић (1986.) дипломирао је позоришну режију на београдском Факултету драмских уметности, у класи професора Егона Савина. Као асистент режије сарађивао је са Јиржијем Менцлом и Паолом Мађелијем.

Представе које је режирао гостовале су и награђиване на више од тридесет фестивала код нас и у иностранству. Међу њима су: Стеријино позорје, Драма фестивал- Љубљана, МЕСС- Сарајево, Битеф, Град театар- Будва, Југословенски позоришни фестивал- Ужице, Фестивал малих сцена- Ријека.

Представе:

Југословенско драмско позориште У лову на бубашвабе, Београдско драмско позориште Живот је пред тобом, Смрт трговачког путника, Анђели чувари, Народно позориште, Београд Неспоразум, Прах,Словенско народно гледалишче, Марибор Гардеробер, Звездара театар Гозба, Народно позориште, Суботица Кичма, Црногорско народно позориште Ревизор, Урнебесна трагедија, Самоубица, Бошко Буха, Београд Робин Худ.

РЕЧ РЕДИТЕЉА

Може ли обичан човек, који чини већину човечанства да живи нормално или је обезличен као у робовласничком систему? Звучи левичарски у глобалном контексту, а на истом трагу, могли бисмо се запитати и на пример да ли радници иду у театар…

Оптиком којом бисмо се ограничили на властито време и простор, питање би могло бити драстичније и искључиво: “Отпор и само отпор” или уз девизу “стрпљен – спашен”? Питања се овом дилемом одмах и множе и увлаче у ситауцију апсурда. Шта би било кад би радници престали да раде, кад већ не могу да живе од рада? Шта би било ако би и на кратко почели да славе тај свој живот једини без рада, по цену да живе на хлебу и води? Био би то тест издржљивости и за њих и за оне који управљају друштвеним системом и помно брину о расту БДП-а… Ко би преживео у том нетом нарушеном поретку нашег система у процесу вечите “болне транзиције” која, је ли, тражи жртве и одрицања на магистралном путу “у корист светле будућности”, с племенитим циљем стварања најбољег од свих најгорих система што га је човек искусио - за какав слови капиталистички “са људским лицем”? Да ли би отпор понижењу живота заправо значио слављење живота? Или би у исти мах значио колективно радничко самоубиство? Па није ваљда да би се тај обичан човек – радник, нашао у ситуацији да је узео праћку да гађа тенк? Или јесте?!

Ова црнокомична, ова траги - гротескна хроника једног радничког отпора је ангажована да загребе по слично замршеним питањима и животним батргањима малог човека – радника.

 Награде:

Специјална награда Ардалион, ауторском тиму и ансамблу представе на 25. Југословенском позоришном фестивалу у Ужицу.

http://www.politika.rs/scc/clanak/439982/Sta-bi-se-dogodilo-kada-bi-radnici-prestali-da-rade

https://www.blic.rs/kultura/veljko-micunovic-reditelj-radnike-vise-niko-ne-vidi-na-ulici/fmsss80

http://www.novosti.rs/vesti/kultura.71.html:829193-Pozorisna-kritika-Siromasni-ne-idu-na-rodjendane?fbclid=IwAR1B3WDftK-HIwaQR_ZB_IH4c_DB0rwasYFQ0hyz5O6y_RnRf6fu5mI1Ozo

https://anasttasic.wordpress.com/2019/11/17/tragedija-i-katarza-u-vremenu-tranzicije/?fbclid=IwAR0uUiwKfTbPJ8R1vZF06fF2Rax8y37GJsC2pITMvq4sKqckYCxwyU1d2aw

http://www.rts.rs/upload/storyBoxFileData/2020/01/02/38082507/uprvih.mp3

https://bdp.rs/sumrak-bogova-najbolji-po-nin-ovoj-top-listi/

https://zoomue.rs/radnicka-hronika-u-vreme-kapitalizma-video/?fbclid=IwAR3hPRGJ0jUBKgdt-9j-r65-Qrq7mcGj-EX7D_-oZIGBBHSReVy8jm7cgjw