Loading...

Радно време билетарнице је радним данима и суботом од 10 до 13 часова и од 18 до 19.30 часова. Недељом билетарница ради од 18 до 19.30 часова, само у случају када се тога дана игра представа.

Онлине резервације карата примамо најкасније до 13 часова тога дана када је представа на репертоару. Цена улазнице за представе је 500 динара, а за премијеру 800 динара. Цена улазнице за ђаке, студенте и пензионере је 350 динара.

Слике по мотивима Отоа Толнаија и Пала Петрика: Живи песак

Живи песак

Представа је настала у копродукцији Новем позоришне организације, Народног позоришта Суботица и Регионалног Креативног Ателјеа из Кањиже. 

Друга премијера Народног позоришта Суботица у сезони 2021/2022.

Премијера: 20.12.2021.

Играју:
Тамаш Хајду
Ервин Палфи
Кинга Мезеи к. г.
Нандор Силађи к. г.

Сценографија: Кинга Мезеи к. г. и Петер Ондрашек к. г.
Костимографија: Ерика Јанович к. г.
Драматург: Тамаш Олах к. г.
Музика: Алберт Маркош к. г., Силард Мезеи к. г. и композиције Клаудија Монтевердија, Игора Стравинског, Франца Шуберта и Жоржа Енескуа
Музички сарадник: Алберт Маркош к. г.
Дизајн светла: Роберт Мајорош к. г.
Инспицијент: Едина Кулханек, Валериа Кочиш

Режија: Кинга Мезеи к. г.

Шеф сцене: Горан Мачковић
Мајстор светла: Игор Стаменковић / Дејан Ковачевић
Мајстор тона: Миклош Матлари
Реквизитер: Дарко Човић
Дежурни декоратер: Мирослав Жуков, Адем Буњаку
Гардероберке: Анико Палковић, Магдалена Голиат
Шминкер/фризер: Мила Ромек
Израда декора и реквизите: Золтан Апро, Иштван Олах, Чаба Хорват, Ђерђ Вираг, Тибор Такач – Факи и глумци
Костими: Ерика Јанович к. г., Магдолна Чаки, Гордана Милуновић

Спонзори:
ММА; НКА; ВМ4К; Фондација Ласло Секереш; Градска управа Општине Сента; Покрајински секретаријат за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице.

Представа испитује однос слике и текста, позоришта и ликовне уметности, на основу мотива стваралачког универзума песника Отоа Толнаија и сликара Пала Петрика. Толнаијев вољени жанр је ликовни есеј, а посебно се интересује за дела војвођанских уметника, која су инспирација и за позоришне ствараоце. Петриков свет папира и песка помешаног с уљем ступа у интеракцију са предметима, који су и кроз своју свакодневицу посебни, а које је Толнаи провукао. Ова интеракција покреће бескрајне ланце асоцијација. Процес стварања постаје сценска радња, гестови ликовне уметности заправо стварају на сцени, док се у међувремену појављују типичне фигуре наше средине, војвођанских села и градова; бећари и скитнице, кафански посетиоци и занатлије, заљубљени и трагачи за љубављу, антијунаци и свете будале. Познате гротескне фигуре, чије испреплетене приче постају готово уметничко дело из перспективе старца који гледа на свет кроз дечју машту.