Loading...

Suzana Vuković

Suzana Vuković

Rođena je u Subotici 1968. godine. Akademiju umetnosti, odsek za glumu završila u klasi profesora Radeta Šerbedžije. Od 1993. je u subotičkom Narodnom pozorištu. Dobitnica je nagrade Zlatni lovorov vijenac za najbolje glumačko ostvarenje, za ulogu Kate, u predstavi „Koštana“ na 54. festivalu MESS u Sarajevu.  
 
PREDSTAVE:
 
Narodno pozorište Subotica
  

Kostra Trifković: IZBIRAČICA - Saveta
Režija: Iva Milošević

Martin Makdona: SAKATI BILI SA INIŠMANA - Kejt
Režija: Petar Jovanović

Jovan Sterija Popović: ZLA ŽENA - Persida
Režija: Iva Milošević

Aristofan: LISISTRATA - Mirina
Režija: Jovana Tomić

Nikolaj Koljada: KOKOŠKA - Dijana
Režija: Žanko Tomić

Trejsi Lets: AVGUST U OKRUGU OSEJDŽ- Barbara Fordam
Režija: Aleksandar Božina

Nil Sajmon: BOSONOGI U PARKU - Majka
Režija: Jovana Tomić

Oskar Vajld: IDEALAN MUŽ - Ledi Gertruda Čiltern, Konstanca
Režija: Ivan Leo Lemo

Majkl Frejn: IZA KULISA - Belinda Bler
Režija: Snežana Trišić

A.P. Čehov: GALEB - Irina
Režija: Filip Grinvald

Branislav Nušić: MISTER DOLAR - gospođa u odnosima s javnošću ili PR
Režija: Snežana Trišić

Borisav Stanković: KOŠTANA - Kata
Režija: Urban Andraš

Aristofan: ŽENE U NARODNOJ SKUPŠTINI - Prva žena
Režija: Nikola Zavišić

Alan Menken i Hauard Ešmen: MALA RADNJA HORORA - Kristal
Režija: Marko Manojlović

Ante Tomić: ČUDO U POSKOKOVOJ DRAGI - Sutkinja, sve ostale žene
Režija: Snežana Trišić

ZAPIS (po motivima pripovedaka Momčila Natasijevića) - Dada
Režija: Nikola Zavišić

Viljem Šekspir: JULIJE CEZAR - Prorok
Režija: Urban Andraš

Borislav Mihajlović Mihiz: BANOVIĆ STRAHINJA - Majka
Režija: Urban Andraš

Davor Špišić: GALEB 2 - Rahela Zorica
Režija: Nikola Zavišić

KUKAVIČLUK
Režija: Oliver Frljić

Goran Stefanovski: DEMON IZ DEBARMALE - Starica
Režija: Dragana Miloševski

Šila Stivenson: SEĆANJE VODE - Tereza, Vajloet
Režija: Ivan Leo Lemo

Ljubomir Simović: PUTUJUĆE POZORIŠTE ŠOPALOVIĆ - Jelisaveta Protić
Režija: Andrej Jus

Aldo Nikolaj: HAMLET U PIKANTNOM SOSU - Kraljica
Režija: Robert Raponja

Branislav Nušić: OŽALOŠĆENA PORODICA - Simka
Režija: Olja Đorđević

Tenesi Vilijams: TRAMVAJ ZVANI ŽELJA - Blanš Diboa
Režija: Ivan Leo Lemo

Geza Čat: EMMA - Irma
Režija: Peter Fekete

Viljem Šekspir: MNOGO VIKE NI OKO ČEGA - Beatriče
Režija: Olja Đorđević

Boris Senker: FRITZSPIEL - Barunica Kasteli
Režija: Robert Raponja

Nepoznati autor: VENECIJANKA - Valerija
Režija: Vesna Topalov

Filip Šovagović: PTIČICE -  Zdenka
Režija: Robert Raponja

Goran Stefanovski: BAHANALIJE - Begunica
Režija: Kokan Mladenović

A. P. Čehov: VIŠNJIK - Varja
Režija: Dušan Petrović

Karlo Goldoni: SLUGA DVAJU GOSPODARA - Blandina
Režija: Kokan Mladenović

Molijer: IMPROVIZACIJE UČENIH ŽENA - Anrijeta, gospođa Molijer
Režija: Ljubomir Muci Draškić

Miloš Krečković: NOĆ LUDAKA U GOSPODSKOJ ULICI - Draginja
Režija: Darijan Mihajlović

Hovard Barker: EUROPEJCI - Suzana
Režija: Žanko Tomić

Brajan Fril: PLES NA PRAZNIK LUNASE - Kris
Režija: Ninoslav Šćepanović

Kosta Trifković: POSLANIK - Kata
Režija: Petar Zec

Miroslav Krleža: SPROVOD U TEREZIJENBURGU
Režija: Ljubiša Ristić

Miroslav Krleža: KRISTOFER KOLUMBO
Režija: Ljubiša Ristić

Obrad Radulović: ŠARLO – Divljakuša
Autorski projekat po nemim filmovima Čarlija Čaplina

Džon Ozborn: OSVRNI SE U GNEVU - Helena
Režija: Aleksandra Malešević

H.L. Borhes/I. Bjelica, S. Tanović: EVERYTHING AND NOTHING - Dark Lady
Režija: Kaća Čelan

Viljem Šekspir: JULIJE CEZAR - Volumnije
Režija: Janez Pipan

Viljem Šekspir: TIT ANDRONIK - Mladi Lucije
Režija: Dušan Jovanović

Dragan Tomić i Ljubiša Ristić: ŠIPTAR I i ŠIPTAR II
Režija: Ljubiša Ristić

Georg Bihner: VOJCEK - Mari
Režija: Urban Andraš

Laslo Vegel: JUDITA
Režija: Rade Šerbedžija

Danilo Kiš/Haris Pašović: PUT ZA NIKARAGVU - Julija
Režija: Haris Pašović

Danilo Kiš: ČASNO JE ZA OTADŽBINU MRETI
Režija: Ištvan Lalić

Danilo Kiš: MISA U A-MOLU
Režija: Ljubiša Ristić

Dušan Jovanović/Sofokle: ANTIGONA - Feničanka, Antigona
Režija: Ljubiša Ristić



Pozorište „Kostolanji Deže"
 

PASS-PORT 3 – EUropa
Režija: Urban Andraš

PASS-PORT Subotica/Szabadka A démonok városa/Grad demona
Režija: Urban Andraš

B. Stoker/A. Urban: DRAKULA
Režija: Urban Andraš

 Viljem Šekspir: RIČARD TREĆI - Ledi Ana
Režija: Sloboda Tibor

Janoš Pilinski: DECA I VOJNICI - Siroče sa ružom
Režija: Urban Andraš

Fernando Arabal: PIKNIK NA FRONTU - I Sanitet
Režija: Urban Andraš

 
Beogradsko dramsko pozorište
 
Artur Kopit: KAMERNA MUZIKA - Gertruda Stein
Režija: Lenka Udovički


Zsámbéki Nyári Színház
 
B.Vian, K. Gyarmati: PENA DANA – Alis
Režija: Kinga Mezei
  
 
Narodno pozorište Sombor
 
Mihail Bulgakov: MAJSTOR I MARGARITA - Margarita
Režija: Kokan Mladenović
 
 
BELEF i Pozoriste mladih Novi Sad


Žanko Tomić i Ninoslav Šćepanović: KNKNRNKN (po motivima Leksikona Yu mitologije)
Režija: Žanko Tomić



Filmi TV:

Želimir Žilnik: EVROPA PREKO PLOTA
 
Elfi Mikesch: FIEBER - Mutter im Zug
 
Strahinja Mladjenović ONA JE ŽIVA  – Majka



Saradnik reditelja
 
Borislav Mihajlović Mihiz: BANOVIĆ STRAHINJA - saradnica reditelja
Režija: Urban Andraš (Narodno pozorište Subotica)
 
Viljem Šekspir: JULIJE CEZAR - saradnica reditelja
Režija: Urban Andraš (Narodno pozorište Subotica)
 
Borisav Stanković: KOŠTANA - saradnica reditelja
Režija: Urban Andraš (Narodno pozorište Subotica)

Slobodan Selenić: RUŽENJE NARODA U DVA DELA
Režija: Andraš Urban (Narodno pozorište Subotica)
 
Ildiko Lovaš/ Kornelija Goli: ŠPANSKA NEVESTA - saradnica reditelja
 Režija: Urban Andraš (Pozorište Kоstolanji Deže) 

J.S. Popović: RODOLJUPCI – dramaturškinja i saradnica reditelja
Režija: Urban Andraš (Narodno pozorište, Beograd)
 
ČAS ANATOMIJE: po motivima dela D.Kiša - dramaturškinja i saradnica reditelja
Režija: Urban Andraš (SNP, Novi Sad)

Ana Dolenčić: ZEUSOVE LJUBAVNICE - saradnica reditelja
Režija Ivan Leo Lemo (HNK Osijek)

Nagrade:

  • Nagrada za najbolju mladu glumicu na 31. Danima komedije u Jagodini, za ulogu Blandine u predstavi „ Sluga dvaju gospodara"
  • Glumica sezone 2002/2003. po glasovima publike
  • Glumica sezone 2003/2004. po glasovima publike
  • Nagrada za najbolje glumačko ostvarenje za ulogu Barunice Kasteli u predstavi „Fritzspiel" na 57. Festivalu profesionalnih pozorišta Vojvodine u Zrenjaninu
  • Nagrada stručnog žirija za glumicu sezone 2011/2012.
  • 54.MESS Sarajevo: Zlatni lovorov vijenac za najbolje glumačko ostvarenje, za ulogu Kate, u predstavi „Koštana“.
  • Nagrada za glumicu sezone 2017/2018.
  • Nagrada za glumicu sezone 2018/2019.