Vesti

Dobitnik ovogodišnjeg Patakijevog prstena

29.10.2015

...

Video

Pobednici konkursa za dramsko delo

23.10.2015

Pobednici konkursa za dramsko delo 

Video

DANI VOJVOĐANSKOG MAĐARSKOG GLUMIŠTA

23.10.2015

11. okt
19.30 – Senćansko mađarsko kamerno pozorište
Janoš Siveri: “Čovekova komedija”
Gostovanje pozorišta „Kostolanji Deže“
Režija: Margareta Taboroši

24. okt
18.00 – Likovni Susret
Pozorišni jubilej
Sedamdeset godina subotičkog profesionalnog mađarskog glumišta (izložba)
Izložbu otvaraju: Katalin Kaić i Friđeš Kovač
Organizatori izložbe: Pozorišni muzej Vojvodine i Narodno pozorište-Narodno kazalište- Népszínház Subotica

19.15 – Jadran foaje
NPNKN LXX.
70 godina Narodnog pozorišta-Narodnog kazališta-Népszínház (izložba)
Izložbu otvaraju: Valerija Agošton-Pribila i Zoran Maksimović

19.30 – Scena Jadran
Deže Kostolanji: “Ana Edeš”
Predstava Drame na mađarskom jeziku Narodnog pozorišta Subotica
Scenska adaptacija: Kata Đarmati
Režija: Jožef Cajlik

25. okt.
19.00 – Novosadsko pozorište
Deže Kostolanji: “Ana Edeš”
Predstava Drame na mađarskom jeziku Narodnog pozorišta
Scenska adaptacija: Kata Đarmati
Reditelj: Jožef Cajlik

19.30 – Scena Jadran
Ljudmila Razumovska: “Kući”
Predstava Drame na srpskom jeziku Narodnog pozorišta Subotica
Režija: Mia Knežević

26. okt.
19.30 – Scena Jadran
Žaba”
Pretpremijera Senćanskog mađarskog kamernog pozorišta
Po motivima istoimene novele i dnevnika Geze Čata
Režija: Andrej Boka

27. okt.
XII. Čitajuće pozorište savremene vojvođanske mađarske drame
Na dramski konkurs je pristiglo 5 tekstova.
Žiri za izbor tekstova: Laslo Berceš, Kata Đarmati, R.B. Brešćanski

17.00 – Dečje pozorište
Gabor Agardi: “Sutra nastavljamo...”
Režija: Veljko Mićunović

19.00 – Dečje pozorište
Katalin Barat: “Zaleđe”
Režija: Atila Šoš


21.00 – Dečje pozorište
Okrugli sto
Moderator: Laslo Berceš
Sagovornici: Kornelija Goli, Robert Lenard

19.30 – Scena Jadran
Georges Feydeau: “Ne motaj se okolo gola golcata”
Gostovanje Gradskog kazališta “Joza Ivakić” Vinkovci
Režija: Robert Krajinović

28. okt.
19.30 – Scena Jadran
Jon Luka Karađale: “Karneval”
Gostovanje Novosadskog pozorišta
Režija: Sorin Militaru

29. okt
18.00 - “BASS” Bar (ispod Jadrana)
Talas” – Promocija knjige Rozalije Brešćanski-Boroš
Razgovor vodi: Andrea Hušnjak

19.30 – Scena Jadran
Gala veče u čast nagrade “Patakijev prsten”
Režija: Čaba Ralbovski i Petronela Kermeci

Selektor za nominacije: Sabolč Tolnai
Za nagradu “Patakijev prsten” nominovani su:
Marta Bereš (Pozorište „Kostolanji“)
Gabrijela Crnković (Novosadsko pozorište)
Zoltan Mezei (Narodno pozorište Subotica)
Gabor Mesaroš (Pozorište „Kostolanji“)
Silvija Križan (Novosadsko pozorište)

Žiri za dodelu nagrade “Patakijev prsten”:
Katalin Kaić
Šandor Laslo
Nataša Gvozdenović
Žofija Serda
Studenti Akademije umetnosti, Novi Sad sa jednim glasom

30. okt.
19,30 – Scena Jadran
Ištvan Tašnadi: “Finito”
Gostovanje Amaterskog Pozorišta „Mara“ iz Bačke Topole
Režija: Petronela Kermeci

Video