Loading...

Milan Vejnović

Milan Vejnović

Milan Vejnović Rođen 1985. u Apatinu. Diplomirao je glumu na Akademiji "Braća Karić" u klasi profesora Predraga Ejdusa. Član Narodnog pozorišta od 2008.

NAGRADE:
Nagrada stručnog žirija za najboljeg glumca u sezoni 2010/2011.
Glumac sezone 2013/2014. po glasovima publike
Nagrada stručnog žirija za najboljeg glumca sezone 2014/2015.
Nagrada stručnog žirija za najboljeg glumca sezone 2015/2016.

PREDSTAVE:

Narodno pozorište Subotica

Branislav Nušić: Ožalošćena porodica - Advokat Petrović, režija: Olivera Đorđević
Aldo Nikolaj: Hamlet u pikantnom sosu - Brek, režija: Robert Raponja
Fridrih Šiler: RazBoynici - Franc fon Mor, režija: Nikola Zavišić
Džozef Keserling: Arsenik i stare čipke - Džonatan Bruster, režija: Filip Markovinović
Nil Sajmon: Glasine - Policajac Velč, režija: Olivera Đorđević
Borislav Mihajlović Mihiz: Banović Strahinja - Boško Jugović, režija: Andraš Urban
More (narodna predstava), režija: Nikola Zavišić
Goran Stefanovski: Demon iz Debarmale - Starac, režija: Dragana Miloševska
Oliver Frljić: Kukavičluk, režija: Oliver Frljić
Davor Špišić: Galeb 2 - Berto, režija: Nikola Zavišić
Vilijam Šekspir: Komedija zabune - Antifol iz Sirakuze, režija: Milan Nešković
Vilijam Šekspir: Julije Cezar - Trebonije, režija: Andraš Urban
Olja Đorđević: Zapis (po tekstovima M. Nastasijević/) – Mačor Glavonja, režija: Nikola Zavišić
Long, Martin, Tišnor: Sabrana dela Gospoda Boga, režija: Vladimir Popadić
Ante Tomić: Čudo u Poskokovoj Dragi - Krešimir Poskok, režija: Snežana Trišić
Alan Menken i Hauard Ešmen: Mala radnja horora-Klošar, prolaznik, mušterija..., režija: Marko Manojlović Aristofan: Žene u Narodnoj skupštini - muzičar, režija: Nikola Zavišić
Kristofer Durang: Brak Bet i Bu-a - Emili Brenan, režija: Olivera Đorđević
Prema motivima Frederika Nota: Čekaj do mraka - Kroker, režija: Aleksandar Božina
Branislav Nušić: Mister Dolar - Žan, konobar u hotelu Dolar, režija: Snežana Trišić
Autorski projekat: Natatorijum - Miloš Batinić, režija: Selma Spahić
Ranko Marinković: Glorija - Bep, režija: Anđelka Nikolić
A.P. Čehov: Galeb - Meda, režija: Filip Grinvald
Majkl Frejn: Iza kulisa - Frederik Felous, režija: Snežana Trišić
Ljudmila Razumovska: Kući - Ožiljak, režija: Mia Knežević
Slobodan Skerlić, Milena Depolo: Vrla nova 2061., režija: Slobodan Skerlić
Nil Sajmon: Bosonogi u parku - PTT službenik, režija: Jovana Tomić
Slobodan Selenić: Ruženje naroda u dva dela - upravnik Boštjan, režija: Andraš Urban
Rej Kuni: Dva u jedan - Edvard, režija: Petar Jovanović
Žan Batist Poklen Molijer: Mizantrop - Alsest, režija: Đurđa Tešić
Branislav Nušić: Sumnjivo lice - Gazda Spasa, režija: Predrag Štrbac

MUZIKA ZA PREDSTAVE:
More, režija: Nikola Zavišić – Narodno pozorište Subotica
Žene u Narodnoj skupštini, režija: Nikola Zavišić – Narodno pozorište Subotica
Csend (Tišina), režija: Andrej Boka – Pozorište Kosztolanyi Dezső Színhaz Subotica
A Béka (Žaba), režija: Andrej Boka – Zentai Magyar Kamaraszínhaz
Nazaret, režija Andrej Boka Pozorište Kosztolanyi Dezső Színhaz Subotica